ZEEKR 001

- 606 km
- 3.8 sn
- 100 kWh
- 544 bg
69 500$'dan
Özellikler
Menzil
100 km/s kadar
Güç
Kapasite
Hibrit
- değil
Koşulsuz aday
Zeekr 001 incelemesi
Zeekr 001, tamamen elektrikli bir seriyi piyasaya süren ve üreten İsveçli-Çinli bir şirket. Otomobil ilk kez 2021 baharında Şangay Otomobil Fuarı'nda sergilendi ve tasarımı, 712 km'lik geniş enerji rezervi, hava süspansiyonu ve mükemmel dinamikleri nedeniyle büyük ilgi gördü. Otomobil iki dünya hız rekoru kırdı ve Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi, sürüklenmede ve eğimli yolda en yüksek hıza ulaşmayı başardı - sürüklenmede (driftte) 207,9 kph'ye ulaştı, eğimli yolda (slalomda) ise 50 koni arasında 49,05 saniyede ilerledi.

Zeekr 001'in iki elektrikli motoru ve 700 nm torku onu 0'dan 100 km'ye 3,8 saniyede hızlanmasını sağlar. İki ekran. 15 inç ve 9 inç. Çözünürlük 2k. Harika haber şu ki ki İngilizce dil seçeneği de var, çok iyi renk üretimi, iyi tepkime. Sürücünün yorgunluğunu izleyen bir kamera var, o sürücünün yorgun olup olmadığını algılayacaktır. İstediğinizi bir mesajlaşma programı, farklı uyfulamalar, filmler, 5g interneti yükleyebilirsiniz.

İç mekan Premium sınıf: nappa deri koltuklar, mikrofiber tavan, alcantara, ince dikişler kusursuz bir tarz yaratıyor.

Net çizgilere sahip orta konsol, 8,8 inç LCD gösterge paneli ve büyük 15,4 inç merkezi kontrol ekranı ön plana çıkıyor. Koltuklar, direksiyon simidi, kol dayanağı NAPPA derisiyle kaplanmıştır.
Arabaya girmenin dört yolu vardır. Nfc kartı ile, akıllı telefondaki cep telefonu uygulaması ile ve geleneksel anahtarlık ile. Nappa deri ve tavan döşemesi mikrofiberle kaplı, kablosuz telefon şarjı, ortada iki bardak tutucu. Oldukça büyük ve içi kaplamalı torpido gözü için dokunmatik düğmeler. Hiçbir yerde gıcırdayan hiçbir şey yok. Tüm Almanlar gıcırdıyor, ancak burada başka bir seviye, kesinlikle tespit edilecek hiçbir şey yok.


Buradaki tüm güvenlik önlemlerden Volvo mühendisleri sorumlu. Bu yönde çalışan onlardı. Ön camdaki projeksiyon hızın yanı sıra navigasyonu da gösteriyor. Çok kullanışlı. İyi okunabilir, parlaklık yeterlidir.

Yarı İsveçli yarı Çinli araç teknik olarak iki kat daha pahalı olan herhangi bir Almandan daha havalıdır.

Krypton 001
Premium iç mekân
Zeekr 001, SEA platformundaki ilk modeldir. Araç çok güçlüdür, iki havalı süspansiyon konfigürasyonu ve bu sınıftaki modeller için nispeten nadir bulunan bir elektrikli kapı ile donatılmıştır, örneğin havalı süspansiyonlu bir EC6 vardır, çok daha pahalıya mal olacaktır, elektrikli kapılar daha da nadirdir, en ünlüsü Tesla Model X'tir.

Tesla, 2012 yılında Model S'in piyasaya sürülmesinden bu yana elektrikli otomobil endüstrisinin gelişimine öncülük etmiştir. Geleneksel otomobil devleri birçok elektrikli otomobil piyasaya sürdüler, belirli özelliklerde Tesla'dan daha iyi performans gösterebilirler, ancak genel performans açısından hala daha düşükler. Nicelikten kaliteye sıçrama yapan Çinli markanın yeni nesil elektrikli otomobilleri iyi üretim kapasitesine sahip ve Zeekr en iyilerinden biridir. Fiyat olarak birbirine yakın olan Tesla Model 3 ve Model Y ile karşılaştırıldığında Zeekr neredeyse tamamen üstünlük sağlamaktadır.
Zeekr gizli bir kapı kolu tasarımı kullanır ve çift camlı pahalı çerçevesiz kapılar sunar. Kapı kolunda anahtar deliği yoktur ve aracın kilidini açmak/çalıştırmak için kartlı anahtarlar, Bluetooth, NFC işlevleri ve diğer yöntemler kullanılabilir. Kapı kolu bir anahtara dönüşür ve üzerine basıldığında kapı otomatik olarak açılır. Çarpışmaları önlemek için kapıya ultrasonik sensörler yerleştirilmiştir.


Krypton 001 ayrıca ön bagajınızı koymak için yeterli alana sahiptir. Motor, dört pistonlu ön spor kaliperleri ve İtalyan özel ITT fren balataları ile donatılmış, verimliliği artıran ve ısı üretimini azaltan daha yüksek yuva doldurma hızına ve özgül güce sahip daha gelişmiş düz tel sargıları kullanır.
100-0km/s'de resmi olarak iddia edilen fren mesafesi 34,5 m'dir ve frenleme verimliliği ardışık 12 testten sonra bozulmamaktadır. Elektrikli frenleme ile yakından ilişkili olan enerji geri kazanım sisteminin gücü düşük, orta ve yüksek viteslerde ayarlanabiliyor. Şasi, çift salıncak üzerinde ön çoklu bağlantı yapısına sahip tamamen alüminyum bir süspansiyon kullanır.


ZEEKR 001
ZEEKR 001 özellikleri