XPeng
P7

- 562 km
- 4.3 sn
- 80 kWh
- 655 bg
43 500$'dan
Özellikler
Menzil
100 km/s kadar
Güç
Kapasite
Hibrit
- değil
XPeng P7 Özellikleri
Xiaopeng Motors olarak da bilinen Xp eng (Çince telaffuz edilen Xiaopeng) şirketi 2014 yılında kuruldu. Merkezi Guangzhou'da bulunuyor ve elektrikli otomobil üretimi Zhaoqing şehrinde kuruldu. Şirketin ofisleri ABD ve Avrupa'da da bulunmaktadır. Çoğunluk hissesi Çin teknoloji devi Xiaomi'nin kurucusu Lei Junu'ya aittir. Yabancı medya kuruluşları, P7'nin Tesla model 3 otomobilinin ana rakibi olduğunu söylüyor. Geçen yıl Tesla, Autotopilot kaynak kodunu çalan ve Xpeng'e teslim eden eski çalışanına dava açtı. Bu nedenle, Xpeng motors'un otopilot teknolojisi şu anda en gelişmiş teknolojidir ve Tesla'nınkinden 2 kat daha ucuzdur.
P7 elektrikli otomobil, Xpeng markası tarafından Nisan 2020'de tanıtıldı. Şirketin kendisi, yeni modelin rakiplerine kıyasla en yüksek performanslı, en hızlı şarj olan ve en uzun menzile sahip olduğunu iddia ediyor. Xpeng P7, Çinli teknoloji holdingleri Alibaba ve Xiaomi arasındaki bir işbirliğidir. Araç, Alibaba'nın son teknoloji ürünü Alibaba Araç İçi Mini APP platformuna dayanıyor. Platform, yapay zekâya dayalı en gelişmiş ses ve görsel etkileşim teknolojilerini bir araya getirdi. Xpeng P7 çarpıcı ve hızlı görünüyor hatta bir otomobil galerisinde sportif dört kapılı coupeleri çağrıştırıyor. Aracın boyutları 4,880 mm uzunluğunda, 1,896 mm genişliğinde ve 1,450 mm yüksekliğindedir. Aks mesafesi ise 2,998 mm'dir. P7'de Brembo/Bosch frenler ve neredeyse %100 enerji geri kazanımı sağlayan yeni nesil Bosch iBooster fren sistemi kullanılıyor. Saatte 100 km'den itibaren fren mesafesi sadece 35 metredir.


Araç Dynaudio premium "müzik" sistemi ile donatılmış ve ürettiği ses tek kelimeyle büyüleyici. Açıldığında, arkadan aydınlatmalı yüksek frekanslı hoparlörlerin ön gösterge panelinden çıktığını izlemek, size estetik zevk vermektedir. Arabayı kapatmak ve alarm sistemini çalıştırmak için tam olarak iki fiziksel düğme vardır. Her ikisi de tavanda yer alıyor, diğer araçlarda orada bir gözetleme yuvası vardır. Kontroller yerine dev bir merkezi ekran ve direksiyona monte edilmiş paneller bulunuyor. 14,96 inçlik merkezi ekran 2K çözünürlüğe sahip. Altında kablosuz şarj, iki bardak tutucu ve BMW veya Mercedes tarzında açılan merkezi bir kutu var. Bu arada, kutu oldukça geniş ve içinde iki USB soketi ve bir elektrik prizi saklanmıştır.

Araba için olası tüm sürüş yardımcıları mevcuttur. Araç, içinde sürücü olmasa bile kendi kendine park eder. Aktif bir şerit takip sistemi ve otomatik şerit değiştirme sistemi var. Sedan bir engelle karşılaştığında fren yapıyor, otopilot ve adaptif hız sabitleyici, anahtarsız erişim, üç sürüş modu (Eco, Standart, Sport) ve aracın tüm dış optiklerini müziğe göre uyumlu bir ışık gösterisi gibi daha birçok kullanışlı ve o kadar da kullınışlı olmayan özelliklere sahip. Bu arada, tamamen LED ve mükemmel bir şekilde parlıyor.


XPeng P7
XPeng P7 Özellikleri