XPeng
G9

- 702 km
- 6.4 sec.
- 98 kWh
- 312 hp
80 200$'dan
Özellikler
Menzil
100 km/s kadar
Güç
Kapasite
Hibrit
- değil
Özellikler
Çinli XPeng Motors 2017 yılında elektrikli otomobil üretmeye başladı, ancak hızlı büyüme daha yeni başladı. 2020'de sadece 27.000 otomobil satılırken, 2021'de 98.000 satıldı ve bu yılın ilk yarısının sonucu üç modelden oluşan 69.000 elektrikli otomobil oldu. Şimdi serinin en gelişmiş ve en pahalı dördüncü elektrikli aracı pazara girmeye hazır. Büyük crossover XPeng G9 ilk kez geçen sonbaharda konsept bir otomobil olarak gösterildi. Seri versiyonun hazırlanması dokuz ay sürdü ve dış görünüşü geçen yılki sergi modeliyle neredeyse aynı. Ancak şimdi aracın iç mekanı ve özellikleri deşifre edildi. Boyut ve format olarak XPeng G9, crossover Lexus RX veya Mercedes-Benz GLE ile bir sınıfa giriyor: uzunluk - 4891 mm, genişlik - 1937 mm, yükseklik - 1680 mm. Aks mesafesi 2998 mm'dir. Çinli Paket Aracı, arkaya kaydırılmış bir kabin, çerçevesiz pencereler ve geri çekilebilir kapı kolları ile "pahalı" oranlara sahiptir. Aerodinamik sürtünme katsayısı Cd 0.272'dir. Örneğin, aynı Mercedes GLE'nin sürtünme katsayısı 0,29'dur.


Dahili güvenlik sistemi yan çarpışmalardan kaçınmaya yardımcı olur ve acil durum fren sistemini otomatik olarak başlatır. Modelin özelliği, arabayı gerçek bir yırtıcıya dönüştüren «şahin kanatları» tipi kapıların sıra dışı tasarımıdır. Kapıların yukarı çıkması için sadece 30 cm yan alana ihtiyacınız var. Yaratıcılar akıllı bir arabaya dans etmeyi "öğretti" — modelin fotojenikliği videodan değerlendirilebilir. Panoramik ön cam daha geniş bir görüş sağlar ve UV ışınlarına karşı koruma sağlar. Entegre navigasyon sistemi ve haritalar* sürüş sırasında telefonunuzu kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır ve arka görüş kamerasıyla karmaşık park etme sorunlarından kaçınırsınız.
Kışın ısıtmalı direksiyon simidi, koltuk ve aynalarla artan sürüş konforu. Bıo-Weapon Defense Mode yüksek verimli hava filtreleme sistemi, iç mekanı kötü kokulardan, bakterilerden ve virüslerden korur. Model beş renkte sunulur ve iç mekan üç renkte dekore edilmiştir - bunları yapılandırıcıdan alabilirsiniz. Çekici görünümün yanı sıra, içeride de oldukça rahat. Aracın boyutları kabinin içine 7 kişinin yerleştirilmesine izin verir. Ön ve arka bagaja daha fazla şey yüklenebilir. Ön koltuklar 12 yönde ayarlanabilir, gerekirse arka koltuklar otomatik olarak katlanır.
XPeng G9
XPeng G9 Özellikleri