Tesla
Model X

- 580 km
- 3.9 sn
- 100 kWh
- 680 bg
140 000$'dan
Özellikler
Menzil
100 km/s kadar
Güç
Kapasite
Hibrit
- değil
Özellikler Tesla Model X
Modelin Plaid ve Long Range olmak üzere iki çeşidi mevcuttur. Güçlü bir motora sahip dört tekerlekten çekişli crossover: Plaid'de 1.034 beygir gücü ve Long Range'de 680 beygir gücü. Yaklaşık 2,5 ton ağırlığıyla yüksek hızlanma: elektrikli araç 100 km'ye 2,6 saniyede ulaşıyor.
Entegre denge kontrolü ve elektronik park freni ile güvenli sürüş.

Yerden yüksekliği 137 mm. Akıllı havalı süspansiyon doğru basıncı korur ve gerektiğinde otomatik olarak ayarlanır.
100 kWh batarya paketi ile 580 km'ye kadar enerji rezervine sahiptir. Bölgeyi gezmeyi planlıyorsanız tüm gün için yeterli olacaktır. Ne kadar şarj olacağı akü kapasitesine ve şarj cihazına bağlıdır. Temel otopilot standart olarak dahildir. Elektrikli araç kendi akış hızını korur, yayaların önünde otomatik olarak fren yapar ve seçtiği şeridi korur.
Entegre emniyet sistemi yandan çarpmaları önlemeye yardımcı olur ve acil fren sistemini otomatik olarak tetikler. Özel bir özellik de aracı gerçek bir raptora dönüştüren sıra dışı Falcon Wings kapı tasarımıdır. Kapıların yukarı doğru açılması için sadece 30 cm'lik bir yanal boşluk gerekiyor. Yaratıcılar akıllı otomobile bir dans etmeyi "öğretti" - modelin fotojenik doğasını videoda takdir edebilirsiniz. Panoramik ön cam daha geniş bir görüş sağlar ve ultraviyole ışığa karşı korur. Dahili navigasyon sistemi ve haritalar* sizi sürüş sırasında telefonunuzu kullanma ihtiyacını ortadan kaldırırken, geri görüş kamerası zor park etme zahmetinden kaçınmanıza yardımcı olur.

Isıtmalı direksiyon simidi, koltuklar ve aynalar ile geliştirilmiş kış sürüş konforu. Son derece etkili Bio-Weapon Defense Mode hava filtreleme sistemi, kabini kötü kokulardan, bakterilerden ve virüslerden korur. Model beş renkte, iç mekan ise üç renkte mevcuttur – isteniğize göre konfigürasyon seçebilirsiniz. Çekici dış tasarımın yanı sıra iç salon da oldukça konforlu. Aracın boyutları 7 kişiye kadar yolcu alabilmesine olanak tanıyor. Ön ve arka bagaj daha fazla eşya ile doldurulabilir. Ön koltuklar 12 yöne ayarlanabilir, arka koltuklar gerektiğinde otomatik olarak katlanır.
Tesla Model X
Tesla Model X Özellikleri