Tesla
Model S

- 652 km
- 3.2 sn
- 100 kWh
- 680 bg
127 000$'dan
Özellikler
Menzil
100 km/s kadar
Güç
Kapasite
Hibrit
- değil
S hakkında
Güzel bir başlangıç sevenler için: Tesla'nın serisindeki en hızlı elektrikli araç, sadece 2,1 saniyede 0'dan 100 km / s hıza ulaşıyor
İçten yanmalı motorlu spor otomobillere meydan okuyan Model S, 322 km/s azami hıza ulaşıyor,116 mm'lik yerden yüksekliği aerodinamiği geliştirerek yumuşak bir sürüş ve iyi bir yol tutuşu sağlar.
Güçlü 100 kWh batarya 652 km'ye kadar enerji rezervi sağlar - böylece daha uzun yolculuklar için güvenle plan yapabilirsiniz. Bir ev adaptörü kullanılarak veya bir şarj istasyonunda şarj edilebilir. Plaıd'de üç elektrikli motor bulunur ve motor gücü 1034 beygir gücüdür. Long Range ise iki motora ve 680 beygir gücüne sahip. Düşük ağırlık merkezi sayesinde elektrikli araç yolda dengeli ve devrilmeye karşı korumalı. Ağırlığı 2 tondur ve virajlara güvenle girer. Yerleşik otopilot ile engelleri algılar, otonom olarak park eder ve kırmızı trafik ışıklarında durur. Güçlendirilmiş gövde yapısı ile yanal ve önden çarpışmalara karşı koruma sağlar. Altı hava yastığı, iki perde ve bir acil fren sistemi yolcular için ek koruma sağlar. Model S, NTHSA ve EuroNCAP'e göre dünyanın en güvenli elektrikli araçlarından biridir.
Ana özellik, normal simidi yerine direksiyon simididir. İçine girdiğinizde kendinizi bir yarış arabasında gibi hissediyorsunuz. Üretici, dönüş sinyalleri, ışıklar ve yıkama fırçaları için düğmeleri direksiyon simidinde bulunan düğmelerle değiştirdi. Alışılmadık, ama çabucak alışıyorsunuz. Yeni 17 inçlik yatay ekran, Tesla'nın önceki versiyonlarına takılan dikey ekrandan daha iyi. Monitörde sürüş modunu seçmek, aracın durumunu ve güç tüketimini kontrol etmek, araç birkaç sürücü tarafından kullanılıyorsa anahtar veya kart takmak mümkündür. 2021'de güncellenmiş Tesla Model S piyasaya sürüldü. Sahibinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan, konforlu ve modern yeni nesil bir araç. Tesla, gövdenin hafif bir yeniden şekillendirmesini yaptı: tampon artık daha sportif görünüyor, farların şekli biraz değiştirildi, tekerleklerin görünümü güncellendi ve tasarımda artık krom yok.


Tesla Model S
Tesla Model Y Özellikleri