Tesla
Model 3

- 602 km
- 4.4 sn
- 90 kWh
- 498 bg
60 400$'dan
Özellikler
Menzil
100 km/s kadar
Güç
Kapasite
Hibrit
- değil
3 hakkında
Tesla Inc. CEO'su Elon Musk, yeni Tesla Model 3'ü 2016 baharında Hawthorne, Kaliforniya'da bizzat tanıttı. Şirket 24 saatten kısa bir süre içinde elektrikli otomobil için 230.000'den fazla ön sipariş aldı ve 180.000 başvuru gerçekleştirdi. Bu popülerlik, otomobilin görünümünden sürüş özelliklerine kadar bir dizi göstergeden kaynaklanıyor. Ve başvuruların bir kısmı, Model 3'ün halka açıklanmasından önce bile resmileştirildi.
Sizi ön sipariş sürecine katılmaya ve yakın gelecekte hızlı, ferah ve şık yeni bir elektrikli arabanın sahibi olmaya davet ediyoruz.
Bu araç , Model S ve Model X'in üretildiği şirketin baş tasarımcısı Franz von Holzhausen'in buluşu. Görünüşü ve özellikleri uzun yıllar boyunca geçerliliğini koruyacak ve müşterilere hitap edecek bir otomobil yaratma hedefine ulaştı.
Dış tasarım. Elektrikli otomobil, mühendislerin sürtünme katsayısını en aza indirmeyi başardıkları aerodinamik ve özlü bir şekle sahiptir.
Salon. Diğer Tesla modelleriyle karşılaştırıldığında Model 3'ün iç mekanı çok daha minimalist. Dokunmatik ekran daha küçük - 17 yerine 15 inç - ve ekran yatay yönde. Alışılagelmiş gösterge paneli ortadan kalkmış ve sürücü için gerekli tüm veriler gerçek zamanlı olarak monitöre aktarılıyor. Elektrikli aracın neredeyse tüm fonksiyonları ve sistemleri, aynaların ayarlanması ve torpido gözünün açılmasına kadar merkezi bir ekran ve direksiyon simidindeki bir çift tekerlek aracılığıyla kontrol ediliyor.
Ek özellikler. Tüm Tesla Model 3'ler en yeni nesil otopilot ile donatılmıştır ve teknik olarak tam otonom sürüşe hazırdır. Radar, 8 kamera, ultrasonik sensörler ve şirketin mühendisleri tarafından oluşturulan bir süper bilgisayardan oluşan otopilot sistemi, aracın trafik koşullarına yıldırım hızında tepki vermesini sağlar ve yakın gelecekte sürücünün yolculuğa katılımı, varış noktasını navigasyon sistemine girilmesiyle sınırlı olacaktır.
Tesla Model 3
Tesla Model 3 Özellikleri