- 604 km
- 4.3 sn
- 100 kWh
- 490 bg
69 500$'dan

NIO ET5

Özellikler
Menzil
100 km/s kadar
Güç
Kapasite
Hibrit
- değil
NIO'nun benzersiz ET5 sedanı

Et5'in uzunluğu, genişliği ve yüksekliği 4790/1960/1499 mm'dir ve dingil mesafesi 2888 mm'dir. ET5, 19 sürüş yardımı fonksiyonuyla standart olarak gelir, özellikler NP ES6 ve ES8 seçim paketlerinden daha zengindir. Çatıda, Nıo ET5, ultra uzun, yüksek hassasiyetli bir lidar ve 8 milyon piksel yüksek çözünürlüklü bir kamerayı entegre ederek sürüş güvenliğini büyük ölçüde artıracaktır. Nıo ET5 ayrıca çerçevesiz elektrikli emme kapıları ve gizli indüksiyon kapı kolları ile donatılmıştır. Nıo ET5 ayrıca AR/VR teknolojisine sahip Nıo panoramik dijital kabin, araç içi 256 renkli ortam aydınlatması ve Dolby 7.1.4 panoramik ses sistemi ile standart olarak gönderilecektir. Nıo ET5'İN ön koltuklarında standart olarak 12 konumlu elektrikli ayar ve koltuk ısıtması (üç vitesli ayar) bulunmaktadır. Buna ek olarak, ön koltuklar ilave havalandırma ve masaj fonksiyonlarıyla donatılabilir ve arka koltuklar ilave ısıtma fonksiyonlarıyla donatılabilir, böylece her yolcu rahat bir sürüş deneyimi yaşayabilir.
Akıllı sürüş açısından bakıldığında, Nıo ET5, yüksek hız, kentsel alanlar, otopark ve enerji alışverişi gibi sahneleri kademeli olarak gerçekleştiren ve süreç boyunca noktadan noktaya güvenli ve rahatlatıcı otonom sürüş sağlayan en son NIO NAD Otonom sürüş teknolojisine (NIO Otonom Sürüş) sahiptir.
Nıo ET5, ön motor için maksimum 150 KW, arka motor için 210 kw, toplam motor gücü 360 kw ve toplam motor torku 700 N · m olan çift motorlu akıllı dört tekerlekten çekiş sistemine sahiptir. 100 kilometrelik hızlanma için sadece 4,3 saniye sürer. Aynı zamanda, Nıo ET5, 75 kWh (üçlü lityum + lityum demir fosfat), 100 kWh (üçlü lityum pil) ve 150 kwh (katı hal pil) olmak üzere üç tip enerji pili sağlayacaktır. CLTC koşullarında pil ömrü 550 km, 700 km ve 1000 km'dir.
Atletik performans sağlamak için, Et5'in ön ve arka akslarının karşı ağırlığı 50:50'ye ulaştı ve ön ve arka kısımlarda beş bağlantı süspansiyonu var. Ayrıca, Weilai tarafından tasarlanan kalıplamaya entegre edilmiş, 33.9 metrelik bir fren mesafesine sahip dört pistonlu alüminyum alaşımlı kaliperlere de sahiptir.
Tüm ET5 serileri Aquila ve Nıo hipersensör sistemi ile standart olarak gelir, tüm seriler standart olarak ADAM ve Nıo süper bilgisayar platformuyla birlikte gelir.Bu, Et5'in ayrıca lidar donanımlı bir NAD sürücü yardım sistemine sahip olduğu anlamına gelir. Nio Aquila, 11 adet 8 megapiksel yüksek çözünürlüklü kamera, 1 adet yüksek hassasiyetli ultra uzun menzilli lidar, 5 mm dalga radarı, 12 adet ultrasonik radar, 2 adet yüksek hassasiyetli konumlandırma cihazı, 1 adet ortak araç ve yol algısı ve saniyede 8 GB görüntü verisi üretebilen 1 adet gelişmiş sürücü algısı da dahil olmak üzere 33 yüksek performanslı sensöre sahiptir.

Yazılım seviyesinde, Nvidia'nın 1016 Watt'a kadar işlem gücüne sahip 4 adet Nvidia Drive Orin yongası bulunmaktadır. Tam yığın algoritmaları hesaplama, kendi kendine öğrenme ve güvenlik ayırma yeteneklerine sahiptir ve işlem gücü Tesla Fsd'nin 7 katıdır.
NIO ET5
NIO ET5 Özellikleri