NIO EC7

- 940 km
- 3.8 sn
- 150 kWh
- 653 bg
98 000$'dan
Özellikler
Menzil
100 km/s kadar
Güç
Kapasite
Hibrit
- değil
Rekor aerodinamik NIO EC7
2014 yılında kurulan Nio, Tesla ve büyük Alman üçlüsü (Audi, BMW, Mercedes-Benz) pil modelleriyle rekabet eden yüksek teknolojili premium elektrikli araçlar üretmektedir. Çinli şirket 24 Aralık Nio Day 2022 etkinliğinde iki yeni crossover'ı tanıttı, Nio ürün yelpazesi artık sekiz model içeriyor: orta boy ET5 sedan, daha küçük ES6 crossover ve coupe versiyonu EC6, geçen yaz piyasaya çıkan ES7 crossover ve yeni tanıtılan coupe versiyonu EC7, büyük amiral gemisi ET7 sedanın ve iki nesilde büyük amiral gemisi ES8 crossover ("ilk" ES8 hala satışta).


Coupe benzeri EC6 (2019'da piyasaya sürüldü) ve EC7 crossover'lar orta boy sınıfına aittir, ancak EC7 biraz daha büyük, daha pahalı ve daha moderndir - adaptif havalı süspansiyona sahip daha yeni NT2 modüler platformuna dayanmaktadır: ön çift salıncaklı, arka çok kolludur. Brembo tarafından tedarik edilen 6 pistonlu kaliperlere sahip 380 milimetrelik delikli fren diskleri, kuru asfaltta 100 km / s'den tam duruşa kadar talep edilen durma mesafesi - 33,9 m (bu seviye spor otomobiller Porsche). Nio EC7'nin toplam uzunluğu 4968 mm, genişliği - 1974 mm, yüksekliği - 1714 mm, dingil mesafesi - 2960 mm'dir. Bagaj hacmi - 442 litre, ikinci sıra koltuklar katlandığında - 1449 litre. Düztaban ve eğimli sırt mükemmel aerodinamik sağlar: Sc = 0.23, Nio bunun üretim SUV'leri arasında dünyanın en düşük oranı olduğunu iddia ediyor. Bagaj kapağı, iki çalışma konumuna sahip entegre edilmiş bir geri çekilebilir spoylere sahiptir - ekonomik olan minimum aerodinamik sürtünme yaratırken, sportif olan maksimum bastırma kuvveti yaratır. Tavandaki tamponlar ve ön kanatlar, sürücünün elektronik asistanı ve otopilotun çalışması için gerekli yapay görüş ekipmanlardır (kameralar ve lidar).


Salon genel olarak Nio ES7 ile aynıdır, ancak EC7'nin entegre koltuk başlıklarına sahip daha sportif ön koltukları vardır, yolcu koltuğunda uzatılabilir bir ayak desteği vardır, bu koltuk yarım bir yatağa açılabilir ve yolda kestirmek için rahatça kullanılabilir. 12,8 inçlik dokunmatik multimedya ekranının üzerinde Nomi robot asistanının interaktif kafası yer alıyor. Ekipman, jumpersız ve sürgülü olmayan panoramik bir cam tavana (ancak birkaç karartma modu vardır), 23 hoparlöre sahip 1000 watt'lık bir ses sistemine ve sanal gerçeklik gözlüklü bir N-Box eğlence konsoluna sahiptir.


NIO EC7
NIO EC7 Özellikleri