VW ID6

- 600 km
- 6.2 sn
- 84.8 kWh
- 313 bg
53 000$'dan
Özellikler
Menzil
100 km/s kadar
Güç
Kapasite
Hibrit
- değil
Sadık yoldaş
Ülkenin kuzeyindeki FAW-VW ortak girişimi Volkswagen ID.6 Crozz'u üretecek, güneydeki SAIC-VW ise ortak girişimi Volkswagen ID.6 X crossover modelini üretecek. Bu tür bir iş bölümü Çin için hazırlanan ID.4 modeli için zaten yapılmıştı.
Aynı aracın iki versiyonu temel olarak tasarım açısından farklılık gösteriyor: farklı tamponlara, farlara, arka lambalara ve dekora sahipler. Ancak genel olarak aynı araba. Boyut olarak ID.6, Touareg ile karşılaştırılabilir: uzunluk - 4891 mm, genişlik - 1852 mm, yükseklik - 1679 mm. Ve aks mesafesi daha da uzun: 2965 mm'ye karşı 2904 mm. Ancak elektrikli otomobilin oranları elbette farklıdır ve herhangi bir "off-road" açıklığına sahip değil. Çapı 19 ila 21 inç arasında değişen tekerlek seçenekleri var. ID.6 Crozz ve ID.6 X modellerinin ön panel ve hava deflektörleri farklı şekillerine sahiptir.
İç mekânlar sadece genel olarak aynı değiller daha ötesi aynı kalıplara göre ve daha genç ID modelleriyle aynı bileşenlerden yapılmışlar. Neredeyse hiç fiziksel düğme yoktur ve tüm ikincil işlevlerin kontrolü medya sisteminin 12 inçlik dokunmatik ekranına yerleştirilmiştir. İsteğe bağlı ek ücret karşılığında projeksiyon ekranı mevcuttur.
Üçüncü sıra standart olarak sunuluyor, yedi yedi kişilik ve altı kişilik konfigürasyonlar arasında seçim yapabilirsiniz. İlk durumda, ikinci sırada üç kişilik üç parçalı bir kanepe bulunurken, ikinci sırada iki adet 'kaptan' koltuğu vardır. Her iki durumda da ikinci sıra koltuklar uzunlamasına ayarlanabilir. MEB platformu, ön tarafta McPherson direkleri ve arkada çok bağlantılı ve arka tekerleklerde tambur frenleri bulunan diğer elektrikli kimlik araçlarıyla aynıdır. Adaptif süspansiyon DCC talep üzerine sunuluyor ve seçenekler arasında şeritte tutma özelliğine sahip Travel Assist Adaptif Hız Sabitleyici de yer almaktadır. Aracın 180 veya 204 beygir gücünde motorlu iki arkadan çekişli versiyonu ve ayrıca toplam 305 beygir gücünde kapasiteli iki motorlu dört tekerlekten çekişli en üst versiyon 4 Motion seçeneği bulunmaktadır. En güçlü ID.6 6.6 saniyede 100 km hıza çıkabiliyor, ancak azami hız 160 km/s ile sınırlı. Otomobiller 58 veya 77 kWh'lik bir çekiş bataryası ile donatılmıştır. Motor ve batarya kombinasyonuna bağlı olarak, Çin'in eski ancak hala geçerli olan NEDC döngüsünde şarj başına kilometre 436 ila 588 km arasında değişmektedir.


ID6 Özellikleri