BYD Song

- 502 km
- 4.6 sn
- 71 kWh
- 170 bg
42 000$'dan
Özellikler
Menzil
100 km/s kadar
Güç
Kapasite
Hibrit
- değil
Hayalini gerçekleştir
BYD Song Plus için çeşitli versiyonlar sunulmaktadır, ön profili ve arka kısımlar aynıdır, ancak dış cebhede kayda değer farklılıklar vardır: hibrit otomobillerin önünde altıgen bir radyatör ızgarası "kalkanı" vardır ve elektrikli versiyonların yerinde "kör" plastik bulunur.
Crossover'ın iç kısmı modern desenlerle tasarlanmış, ancak gerçekten ilginç bir özelliği yok değil - 12.8 inçlik diyagonal merkezi ekran hem yatay hem de dikey olarak yerleştirilebilir ve manuel olarak 90 derece döndürülebilir.

BYD Song Plus, bağımsız "çepeçevre" (önde MacPherson dikmeleri ve arkada çok bağlantılı) süspansiyonlara sahip "önden çekişli" bir platforma dayanıyor ve sağlam bir gövde yapısı yüksek mukavemetli çeliklerin kullanımına dayanmaktadır.
Boyutlar açısından crossover orta boy sınıfında yer alıyor: uzunluğu, genişliği ve yüksekliği sırasıyla 4705 mm, 1890 mm ve 1680 mm. Beş kapılı aracın aks mesafesi 2.765 mm'ye kadar uzanıyor ve yerden yüksekliği 200 mm gibi oldukça iyi bir değere ulaşıyor. BYD Song Plus beş koltuklu bir iç salona sahip ve her iki sırada da boş alan sağlanıyor. Ön tarafta oldukça gelişmiş bir yan profile, entegre koltuk başlıklarına ve geniş ayar aralıklarına sahip koltuklar var, arkada ise ortada katlanabilir kol dayamasına sahip rahat bir kanepe bulunmaktadır. Başlıktaki EV endeksine sahip otomobilin tamamen elektrikli versiyonu, 184 beygir gücü ve 280 Nm tork üreten ön aksa monte edilmiş sabit mıknatıslı senkron elektrik motorundan güç alıyor. "71.7 kWh lityum-demir fosfat batarya ile güçlendirilmiştir.


BYD Song
BYD Song Özellikleri